Julia Sweet Iron Baby Fulmer – wędzidło dwudzielne z Rollerem i Baby Fulmer zaprojektowane z myślą o komfortowej pracy wrażliwych koni.
Komfort i konstrukcja
Dwudzielna część ustnika posiada wycięcie na język, które łagodzi stały nacisk, chroniąc słupki i podniebienie. Wędzidło Julia jest idealne dla koni, które mogą zmieniać kontakt w wodzach, czasami lekko opierać się na wędzidle, a jednocześnie wymaga się od nich stałej i delikatnej reakcji bez sztywności i nadmiernej siły.
Roller umieszczony jest poniżej stawów wędzidła, co zwiększa punktowy nacisk na język w momencie, gdy koń ciągnie lub jest ciężki w ręce, bez wywoływania stałego nacisku. Roller daje również koniowi możliwość „zabawy” w ustach, co jest idealne dla koni, które bywają obojętne na kontakt.
Materiał
Sweet Iron to powłoka na wędzidle ze stali nierdzewnej, której celem jest maskowanie metalicznego smaku stali i stworzenie przyjemnego, słodkiego smaku, zachęcającego konia do większego kontaktu i utrzymywania wędzidła w pysku. W trakcie użytkowania Sweet Iron zaczyna oksydować i przyjmować brązowo-szary kolor, co jest naturalnym procesem.
Baby Fulmer
Baby Fulmer to opatentowany projekt firmy Fager. Boczne elementy wędzidła łączą cechy pierścieni luźnych i stałych. Fulmery leżą blisko boków konia, pomagają w kierowaniu i utrzymaniu stabilności ustnika. Pierścienie luźne umieszczone są dalej od kącików ust, co powoduje, że nacisk jest skierowany niżej i do wewnątrz, zachęcając konia do podniesienia przodu, powrotu do ręki jeźdźca i unikania sztywnego odczucia w pysku.
Baby Fulmer jest bardzo komfortowy dla wielu koni i stanowi doskonały wybór dla młodych koni. Wędzidło jest zatwierdzone przez FEI, także do ujeżdżenia.